focada-tarim-ve-dayanisma-gerenkoy-kavun-hasat-senligi-coskulu-gecti

Foça Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından Gerenköy’de düzenlenen Kavun Hasat Şenliği sevinç yaşattı.

Çiftçi emeklerinin ve Gerenköy’ün bereketli topraklarının bir kez daha gözler önüne serildiği bu özel etkinliğe, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen’in yanı sıra Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Tarım ve Orman İlçe Müdürü Harun Tercanlıoğlu ve Foça Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Şenol Çeliker ve Foça İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Arıkan da katıldı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Genç çiftçiler için sosyal güvence ve çocuklarına destek şart

Foça'da Tarım ve Dayanışma: Gerenköy Kavun Hasat Şenliği Coşkulu Geçti

Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen Foça Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Gerenköy’lü çiftçilere hayırlı bir hasat dönemi dileyen Başkan Fatih Gürbüz, ‘‘Gerenköy’de gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlik, ilçemizin tarımsal potansiyelini vurgulamak ve çiftçilerimizin emeklerine değer vermek adına önem taşıyor. Hasadın bereketli geçmesi ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını en güzel şekilde alması en büyük dileğim. İlçemizin topraklarından yetişen her ürün, bizim için bir gurur kaynağıdır. Çiftçilerimizin alın teri ve emeği, ilçemizin zenginliklerine zenginlik katar. Bu güzel şenlik dolayısıyla bir araya geldiğimiz çiftçilerimizi ve onların çalışmalarını yürekten kutluyor, gelecek hasat sezonlarının da aynı bereketle geçmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Yörükler Şenlikte Buluştu

Foça'da Tarım ve Dayanışma: Gerenköy Kavun Hasat Şenliği Coşkulu Geçti

Tarladaki ürünlerin toplanmasıyla başlayan Kavun Hasat Şenliği, köy meydanındaki kahvaltı programıyla devam etti.

Protokol üyeleri, 14 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen Gerenköy Kavun Hasat Şenliği’nde çiftçilerin isteklerini ve ilçe tarımı hakkındaki önerilerini de dinleyip, yanlarında olduklarını bir kez daha vurguladı.