Bodrum'da Tohum Takas Şenliği coşkusu

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tohum Derneği, doğa dostlarını Tohum Takas Şenliği’nde buluşturdu.

Dün gerçekleştirilen Tohum Takas Şenliği, Bodrumluları Kumbahçe Meydanı’nda bir araya getirdi. Şenliğe Bodrum Başkan Vekili İbrahim Akbaş, Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan ve birçok vatandaş katılım gösterdi.

Bodrum'da Tohum Takas Şenliği coşkusu

Şenlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkulu okunmasıyla başladı. Bodrum Tohum Derneği Başkanı Ercan Arıkan’ın etkileyici konuşmasıyla devam eden etkinlik, derneğin önemli hedeflerine vurgu yaparak ağaçlar ve tohumların taşıdığı değerleri anlatışına odaklandı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Torunu doğal beslensin diye kendini yerel tohumlara adadı

Bodrum'da Tohum Takas Şenliği coşkusu

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mehmet Ali Bahar, konuşmasında, ‘Tohum demek can demek, hayat demek, üretim demektir’ ifadelerini kullandı. Bahar, tohumların sadece bir ürün değil, aynı zamanda yaşamın temsilcisi olduğunu vurguladı.

Bodrum'da Tohum Takas Şenliği coşkusu

Konuşmaların ardından, Kumbahçe Muhtarlığı Sosyal Tesisler’de Bodrum Halk Eğitim Merkezi Kadınlar Topluluğu’nun halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Etkinlikte, pandomim gösterisi, tohum alma ve saklama, kompost yapımı, tohum çimlendirme, ekşi maya atölyeleri ve Halk Müziği sanatçısı Sürüvvet Canpolat konseri gibi birbirinden renkli etkinlikler yer aldı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Türkiye artık tohum üreten ve ihraç eden ülke konumuna geldi

Kaynak