Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde ve TOBB’un desteğiyle düzenlenen 12. Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, 2 Kasım Perşembe günü ANFAŞ Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, 7 bölgeden yüzlerce yöresel ürünün YÖREX’te sergileneceğini belirtti. Çandır, “YÖREX, Anadolu’nun kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına, kültürlerin ve yöresel ürünlerin buluşma noktası olacak” dedi.

YÖREX Anadolu’dur
Başkan Çandır, “YÖREX Anadolu’dur. Antalya’da bu yıl 4 gün boyunca yöresel ürün şöleni yaşayacağız” dedi. Çandır, Gazipaşa çekirdeksiz narından Eskişehir lüle taşına, Aydın incirinden Muğla zeytinyağına kadar yüzlerce ürünün YÖREX’te ziyaretçiyi beklediğini kaydetti.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Hububat, baklagil ve dane mısır desteği ne zaman ödenecek?

Yerel Üretici Büyük Marketlerle Buluşacak
YÖREX’te yerel üretici ve firmaları ulusal ve uluslararası market zincirleri ve e-ticaret siteleri ile buluşturacaklarını belirten Çandır, “Yerel ürünlerin katma değerinin artırılması için çalışıyoruz. YÖREX’te yapılacak ikili görüşmelerde büyük bağlantıları kuruluyor” dedi.

Ödüllü Bilgi Yarışması

Başkan Ali Çandır, YÖREX kapsamında “Nesi Meşhur?” ödüllü bilgi yarışması düzenleyeceklerini belirtti. Çandır, yarışma ile yöresel ürün farkındalığını artırmayı amaçladıklarını kaydetti.

YÖREX’e Giriş Ücretsiz

ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 10 bin metrekare alanda düzenlenen YÖREX’e herkesin davetli olduğunu belirten Çandır, fuara girişin ücretsiz olduğunu vurguladı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Tarımda su tehdidi: "100 binin üzerinde ruhsatsız sondaj görünüyor"

Çocuklar Bu Fuarı Görmeli

Çandır, özellikle çocukların Anadolu’nun ürünleriyle buluşması gerektiğini söyledi ve annelere “YÖREX’e çocuklarımız birlikte gelin” çağrısında bulundu.

Başkan Ali Çandır son olarak, YÖREX’e destek veren başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm oda ve borsalara, kalkınma ajanslarına, yerel yönetimlere, kooperatiflere ve üreticilere teşekkür etti.

Kaynak: ATB/Bülten