Öğretmen Kadir Özer'in Azmi: Felaketten Ders Ziline

6 Şubat depremlerinde eşini ve çocuğunu kaybeden, enkazda kalmasının ardından bacağı kesilen öğretmen Kadir Özer, ilk ders zilinin çalmasıyla Adıyaman’da görev yaptığı okulda öğrencilerini bekledi.

Adıyaman’da yaklaşık 30 yıldır öğretmenlik yapan Demokrasi İlkokulu öğretmeni Kadir Özer’in, 6 Şubat depreminde Yenimahalle’deki evi yıkıldı. Özer’in eşi ve çocuğu depremde hayatını kaybetti. Depremde Özer’in üzerine kolon düştü ve 18 saat sonra İstanbul’dan gelen AFAD ekipleri tarafından enkazdan çıkartıldı. Eşi ve çocuğunun cenazesi ise 3 gün sonra çıkartılabildi. Tedavi için Ankara Etlik Şehir Hastanesine kaldırılan öğretmenin sol ayağı, dizinin altından kesildi. Yaklaşık bir buçuk ay hastanede tedavi gören Kadir Özer’i öğrencileri ve veliler hiç yalnız bırakmadı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Avukatlıktan çobanlığa

Mesleğine aşık

Depremin üzerinden 7 ay geçtikten sonra 2023-2024 eğitim öğretim dönemi başladı. Kadir Özer, aşık olduğu mesleğini ve öğrencilerini bırakamadı. Özer, ilk ders zili çalarken öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Sınıfta öğrencileriyle sohbet eden Kadir Özer’e bazı veliler geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Kadir Özer’in kesilen bacağı tedavi sonrasında protez takma aşamasına geldi. Kadir Özer, öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Depremde ilk anda evim yıkıldı. Oğlum ile hanımı kaybettik. 35-40 günlük bir tedavi süreci Ankara’da gerçekleşti. Ondan sonra Sivas’ta ki oğlumun yanına gittik. Daha sonra Adıyaman’a geldim. Eğitim öğretim yılına sabırsızlıkla ulaşmayı bekliyordum.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  GENÇ KIZ, BABA MESLEĞİNİ TKDK DESTEĞİYLE HAYATA GEÇİRDİ

Öğretmen Kadir Özer'in Azmi: Felaketten Ders Ziline

Bu gün çok şükür öğrencilerime kavuştum, çok sevinçliyim. İnşallah elimizden geleni sarf edeceğiz. Çocuklarımızı geleceğe yetiştirme adına elimizden geleni ardımıza koymayacağız. Öğretmenlik çok severek yaptığım bir meslek, mesleğime aşığım. Öğrencileri görünce çok mutlu oldum, onlarda mutlu oldular. Sağ olsunlar tatil döneminde de tedavi döneminde de beni yalnız bırakmadılar. Ankara Etlik Şehir Hastanesinde tedavi gördüm. Protez aşamasına geldik. Malzemenin gelmesini bekliyoruz. Malzeme geldiğinde Ankara’da inşallah protezi takacaklar. O zaman hareket bakımından biraz daha özgür olacağız. Evimiz Yeni mahalledeydi. Evimiz ilk anda yıkıldı. 18 saat göçük altında kaldım, 18 saat sonra İstanbul’dan gelen bir AFAD ekibi sağolsun bizi çıkarttı. Eşimle çocuğumun cenazesi 3 gün sonra çıkartılabildi” dedi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Eğitim aşkıyla köy köy dolaşıyor

Kaynak: İHA – Ahmet Arslantaş – Cihan Kizir