Bursa'da üreticiyi isyan ettiren zeytin hırsızlığı!

Orhangazi ve çevresinde zeytin hasadı devam ederken, önceki yıllarda da sıkça yaşanan ağaç üzerinden zeytin hırsızlığı olayları bu hasat döneminde de sürüyor.

Özellikle gece saatlerinde geldikleri tahmin edilen hırsızlar, ağaçlar üzerinden binlerce TL değerinde zeytinleri toplayıp  kayıplara karışırken, dallarını kırdıkları zeytin ağaçlarına da zarar veriyor. Bir çok noktadan gelen şikayetlerin ardından son olarak İznik gölünün güney yakasında tarlalala dadanan hırsızlar için şikayetlerin artmasına üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri denetimlerini sıklaştırdı.

Orhangazi başta olmak üzere birçok bölgede her hasat döneminde yaşanan tarladan zeytin hırsızlığı olayları devam ediyor.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Köye Döndü, Hem Kendi Hem de Köylünün Hayatını Değiştirdi

Bursa'da üreticiyi isyan ettiren zeytin hırsızlığı!

Geçtiğimiz yıllarda da çok sayıda tarladan zeytin hırsızlığı olayının yaşandığı Orhangazi‘de son olarak Gölyaka, Dutluca Sölöz bölgelerinde meydana gelen zeytin hırsızlığı olayları, zeytinleri tarladan çalınan üreticiyi isyan ettiriyor.

Daha çok gece vakitlerinde tarlalara girdikleri tahmin edilen hırsızlar, iddialara göre bu bölgeden farklı günlerde  binlerce TL değerinde zeytini toplayıp kayıplara karıştı.

Sabah zeytinlerini toplamak için tarlasına giden Gölyaka  mahallesin’den Necdet Demir ise tarlasındaki zeytin ağaçlarının toplandığını ve ağaçlarının dallarının kırılıp zarar verildiğini görünce neye uğradığını şaşırdı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Yüz Yıldır Bu Deliklerin İçinde Yaşıyorlar!

Bursa'da üreticiyi isyan ettiren zeytin hırsızlığı!

”Hırsızlar  emeğimizi çaldı”

Bölgede son günlerde tarladan zeytin hırsızlıklarının arttığını söyleyen zeytin üreticisi Necdet Demir“Bu sene hırsızlardan bıktık, sabah tarlaya gittik, ağaçların  topladıklarını gördük, sadece benim zararım en az 50 BİN TL çevremizdeki çiftçilerin zeytinlerini çalmışlar , Sölöz, Duıtluca, Ortaköy de çok fazla hırsızlık olayı olmuş, zeytin bu sene para edince hırsızlarda boş durmuyor, Jandarma denetim yapıyor ama buna rağmen hırsızlar boş durmuyor, inşallah bu emek hırsızları bulunur, bunlardan bıktık artık diyerek” tepkisini dile getirdi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Hatay'da Taş ve Mozaik İşlemeciliği: Rabia Yetkin Karabulut'un İyileştirici Dokunuşu

Kaynak: FATİH MISIR / BURSADA BUGÜN