Ruslar bu yiyeceği akın akın alıyor! Doğadan gelen bedava antibiyotik

Doğada kendiliğinden yetişen bazı yiyecekler aslında antibiyotik görevi görüyor. Dolayısıyla keşfedilen bu yiyecekler görenler tarafından kapış kapış toplanıyor. Bu meyve ise özellikle Ruslar tarafından büyük ilgi görüyor. Sıfır maliyetle toplanmasının yanı sıra işi ticarete dökenler ise resmen köşeyi dönüyor.

Yiyeceklerin sağlığımız açısından önemi çoğu kişi tarafından biliniyor. Sağlıklı ve uzun bir ömrün temelinde yediğimiz yiyecekler yer alırken tüketimimiz bazı şeyler ömrümüzden alıyor bazı şeyler ise ömrümüze ekliyor. Bu yiyecek tam olarak ömrümüze ömür katan bir yiyecek desek yeridir. Çünkü içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudunun daha dirençli bir hale gelmesine yardımcı oluyor. Gelin beraber bu meyvenin faydalarına bakalım…

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Kütahya'daki eski maden sahaları yeşile büründü

Ruslar bu yiyeceği akın akın alıyor! Doğadan gelen bedava antibiyotik

DOĞADA KENDİLİĞİNDEN YETİŞİYOR

Doğada kendiliğinden yetişen ve genellikle sulak alanlarda bulunan karamuk, insan sağlığı için oldukça değerli bir bitkidir. Dikenli bir yapıya sahip olan bu meyve türü, Türkiye’de yeteri kadar önem görmezken Ruslar tarafından oldukça büyük ilgi görüyor. Lakin karamuk bitkisinin faydalarını öğrendiğiniz andan itibaren sofralarımızdan eksik etmeyeceksiniz.

Typha cinsine ait olan bu bitki, genelde “sazlık” ya da “kamış” olarak bilinir. Uzun ve ince gövdelere sahip olan karamuk bitkileri karakteristik silindirik ve kahverengi başakları ile tanınıyor. Bitkilerin başak kısımları çiçeklenme bölümleridir ve buradan da tohum üretirler.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Kovid-19 Tedbirleri

Su kalitesini iyileştirmeye yardımcı oldukları için karamuk bitkileri genellikle sulak alanların restorasyonu ve korunması için kullanılır. Suyun içerisindeki fazla besin maddelerini emer ve su ekosistemlerinin sağlığını korumaya yardımcı olur. Yalnızca bunun için değil kuşlar ve diğer vahşi hayvanlar için önemli bir habitat sağlar.

Ruslar bu yiyeceği akın akın alıyor! Doğadan gelen bedava antibiyotik