“Türkülerle Tarım Nağmelerle Kadın”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi destekleriyle “Türkülerle Tarım, Nağmelerle Kadın” temalı müzik dinletisi ve folklor gösterisi gerçekleştirildi

İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa; Vali İlhami Aktaş ve eşi Songül Aktaş, AK Parti 27.Dönem Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ömüt, Protokol üyeleri, Çanakkale Tarım ve Orman Şube/İlçe Müdürleri, Ziraat Odası Başkanları, Muhtarlar, Birlik, Kooperatif Başkanları, Teknik Personel ve çok sayıda kadın üretici katıldı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Atık kağıtlar onun ellerinde süs eşyalarına dönüşüyo

“Türkülerle Tarım, Nağmelerle Kadın” temalı müzik dinletisi programı öncesinde Vali İlhami Aktaş, Tarım, Orman ve İnsan fotoğraf yarışmasında dereceye giren “Kadın ve Tarım” temalı eserlerden oluşan fotoğraf sergisini gezerek İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan’dan eserler hakkında bilgi aldı.

Ardından Vali İlhami Aktaş, Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri başta olmak üzere, Birlikler, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, dernekler, kadın çiftçiler, ilçelerin coğrafi işaretli ürünlerinden oluşan tanıtım ve satış stantlarının ziyaret etti.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Özel tiyatrolara devlet desteği

Kaynak