Balıkesir’in Edremit ilçesinde, traktör römorklarının sahne olarak kullanıldığı ve ısınmak için odun ateşlerinin varillerde yakıldığı senfonik konser büyük ilgi gördü.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, Kazdağları’nın eteklerindeki Mehmetalan Mahallesi, farklı bir konsere sahne oldu.

Traktör römorklarını sahne olarak kullanan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Opera ve Balesi, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve TRT sanatçılarından oluşan 25 kişilik Turkish Brass Ensemble Orkestrası, konser verdi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Lisanslı dev depo çiftçiye kazandıracak

Fotoğraf: İHA

Mehmetalan kırsal mahallesi eski okul bahçesinde sanatçıların ve seyircilerin ısınması için varil içinde yakılan odun ateşi eşliğindeki konsere, soğuk havaya rağmen yediden yetmiş yediye yoğun katılım gözlendi.

Genel sanat yönetmenliğini İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Kenan Gökkaya, sanat koordinatörlüğünü Hikmet Çokağır’ın yaptığı konsere, solist olarak Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Derya Derin ve İzmir Devlet Opera ve Balesinden Tenor Burak Dabakoğlu katıldı.

Fotoğraf: İHA

İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ tarafından seslendirilen şiirlerin de renk kattığı konser kapsamında sahne alan efeler de büyük ilgiyle izlendi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Balıkesir’de 95 bin sazan göletlere bırakıldı

Ayrıca çocuklara klasik müzikte kullanılan müzik aletleri tanıtıldı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Senfonik konser Mehmetalan’da 2008 yılında ilk defa icra edildi” değerlendirmesini yaptı.

Turkish Brass Ensemble Orkestrası Genel Sanat Yönetmeni İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçısı Kenan Gökkaya da çağdaş müzik kültürünü ve güzel sanatları kentten alıp köye getirdiklerini söyledi.

Fotoğraf: İHA

Kaynak: İHA