Ege Üniversitesi'nde Adli Ziraat Kongresi: Tarım ve Adli Bilimler Buluşuyor

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ev sahipliğinde “1. Uluslararası Adli Ziraat Kongre ve Sergisi (FORENSICAGR-2023)” başladı.

Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Banu Yücel, Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Zafer Qurbanov, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ve Ege Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. İ. Hamit Hancı’nın “Nedir Bu Adli Bilimler?” adlı sunumuyla devam etti.

Ege Üniversitesi'nde Adli Ziraat Kongresi: Tarım ve Adli Bilimler Buluşuyor

Adli tarım disiplininde Türkiye’de ilk kez düzenlenen kongre, 25-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kongrenin onursal başkanlığını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse üstlenirken kongre başkanlığını Azerbaycan Devlet Ziraat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gurbanov, EÜ Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Adli Bilimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Hamit Hancı üstleniyor.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Gluten Duyarlılığına Çözüm: KMÜ'nün Düşük Glutenli Buğday Tohumları

Ege Üniversitesi'nde Adli Ziraat Kongresi: Tarım ve Adli Bilimler Buluşuyor

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenen kongrede İçişleri Bakanlığı AFAD Koordinasyon Merkezi ve SR Kriminal Olay Yeri İnceleme araçları da hazır bulunacak. Kongreye katılmak isteyen katılımcılar “Adli Ekoloji”, “Adli Orman”, “Adli Biyoloji”, “Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRNE)”, “Biyoterörizm”, “Agroterörizm”, “Uyuşturucu İmal Edilen Bitkiler”, “Zirai Afetler-Afet Kriminal İnceleme”, “Dijital Tarım ve Veri Adli Bilimi (Drone Termal Görüntüleme Tespit, Uzaktan Algılama ve jeomekansal Analiz)”, “Tarımsal Suç Soruşturması” gibi pek çok alanda çalışma konuları üzerinde sunumlar gerçekleştirecek.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Bu köyde çocuklar uzaktan eğitim alabilmek için tepelere çıkıyor

Ege Üniversitesi'nde Adli Ziraat Kongresi: Tarım ve Adli Bilimler Buluşuyor

Kongre, araştırmacılar ve profesyoneller için hem teorik hem de uygulamalı olarak tarım bilimi içinde yer alan adli bilimler disiplinlerindeki son gelişmeleri tartışmak için ideal bir akademik platform sağlayacak. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenecek kongrenin bilim kurulunda; Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, İran, Hindistan, Bulgaristan, Nepal, Afganistan, Arnavutluk, Yunanistan, Rusya, Lübnan, İsrail’den uzman bilim insanları yer alıyor.

Kongre hakkında detaylı bilgiye forensicagr2023.ege.edu.tr adresinden ulaşabilecek.

Bu Haber İlginizi Çekebilir  Antalyalı öğrenciler tarımı eğlenerek öğrendi

Kongre programına BURADAN ulaşabilirsiniz.